O autorze
Urodziłem się w Bydgoszczy, ale od jakiegoś czasu mieszkam na jednej z kujawskich wsi. Jako młody chłopak przez kilka lat trenowałem boks, o którym piszę nieprzerwanie od 2006 roku. Wtedy to związałem się z serwisem Boxing.pl, który współtworzyłem przez trzy lata. Prowadziłem również własne vortale o boksie, a także pisałem na łamach Wiadomości24.pl. Redaguję też własnego bloga, LewyProsty.wordpress.com. Ostatnio dołączyłem także do redakcji serwisu FightingClub.pl, nowego vortalu o boksie i polskim mma.

Masternak przed ważnym sprawdzianem

Mateusz Masternak, niepokonany polski pięściarz kategorii cruiser.
Mateusz Masternak, niepokonany polski pięściarz kategorii cruiser. Wikipedia
W najbliższą sobotę, 15 września na ringu w Bambergu swój kolejny pojedynek stoczy Mateusz Masternak (27-0, 20 KO). Dla pięściarza z Wrocławia będzie to ważny sprawdzian, bowiem w przypadku wygranej może liczyć na walkę o mistrzostwo Europy wagi cruiser.

Rywalem „Mastera” będzie David Quinonero (27-0, 26 KO) z Hiszpanii, zawodnik posiadający mocne uderzenie, ale mający za sobą roczną przerwę. Hiszpan ostatni pojedynek stoczył we wrześniu ub. roku, kiedy to znokautował w czwartej rundzie Levana Jomardashviliego, broniąc pasa WBC Silver kategorii junior ciężkiej.


Dla Mateusza z kolei będzie to czwarta walka w tym roku, a jednocześnie czwarta pod banderą Sauerland Event, jednej z największych grup promotorskich w Europie. Jeśli Masternak upora się z 36-letnim rywalem w kolejnym pojedynku ma szansę stanąć na przeciw Aleksandra Aleksjejewa, obecnego mistrza Starego Kontynentu.

„Mastera” czeka więc ciężki bój, który da odpowiedź, czy jest już gotów na starcie z byłym rosyjskim amatorskim mistrzem świata. Jeśli Polak nie da się znokautować i górę weźmie jego technika i wiek (25 lat), będzie mógł optymistycznie patrzeć w przyszłość. Mateusz nie tylko potwierdzi, że nie na darmo często mówi się o nim jak o następcy Tomasza Adamka, ale także po raz kolejny udowodni że pod okiem Andrzeja Gmitruka rozwija się.


Ciekawą wiadomością jest to, iż wczoraj „Master” został ojcem. Jego żona Daria urodziła im syna Mikołaja. Jest to ich pierwsze dziecko i kto wie, czy z tego powodu dumny tata nie będzie miał dodatkowej motywacji, by w sobotniej walce zaprezentować się z jak najlepszej strony.

Polsko-hiszpańska potyczka będzie jednym z pięciu pojedynków, jakie odbędą się w Bambergu. Głównym wydarzeniem wieczoru będzie starcie Yoana Pablo Hernandeza z Troyem Rossem. Pierwszy z nich bronić będzie pasa IBF wagi cruiser. Relację z gali pokaże Polsat Sport oraz Polsat Sport HD. Początek transmisji w sobotę o godz. 20:15. Wszystkich tych, którzy mają ochotę dopingować Masternaka przed szklanym ekranem, zapraszam przed telewizory.
  • ZOBACZ TAKŻE:
  • Boks
Trwa ładowanie komentarzy...