O autorze
Urodziłem się w Bydgoszczy, ale od jakiegoś czasu mieszkam na jednej z kujawskich wsi. Jako młody chłopak przez kilka lat trenowałem boks, o którym piszę nieprzerwanie od 2006 roku. Wtedy to związałem się z serwisem Boxing.pl, który współtworzyłem przez trzy lata. Prowadziłem również własne vortale o boksie, a także pisałem na łamach Wiadomości24.pl. Redaguję też własnego bloga, LewyProsty.wordpress.com. Ostatnio dołączyłem także do redakcji serwisu FightingClub.pl, nowego vortalu o boksie i polskim mma.

Film na który czekałem

Wczorajszego wieczoru natrafiłem na zwiastun filmu dokumentalnego o polskim boksie. Jego autorem jest Marek Suchenia. Promo „Ringu Wolnego” sprawiło, że z chęcią obejrzę jego pełną wersję. Na taki film czekałem. Jestem pewien, że nie ja jeden mam takie odczucia.

Kibice boksu, którzy obejrzeli zwiastun, liczą na to że dokument będzie sporym wydarzeniem dla miłośników szermierki na pięści. Forma w jakiej zrealizowany jest film daje nadzieję, że nikogo nie znudzi, a przy okazji dostarczy informacji, o których niewielu wiedziało.


Film ma szansę stać się obowiązkową lekturą kibica boksu. Jest chyba także pierwszym dokumentem o polskim pięściarstwie, który nie mówi o jego pełnej historii, ale pokazuje istotę tego sportu, odczucia zawodników, trenerów, ludzi związanych z boksem. To wszystko ma szansę poukładać się w interesującą całość, którą chcę zobaczyć i mam nadzieję, że zobaczę jak najszybciej.

Póki co nie jest znany termin ukończenia filmu. Obecnie znajduje się on w fazie przedprodukcyjnej. Wszystkich tych, którzy podobnie jak ja czekają na jego emisję zapraszam na oficjalny profil „Ringu Wolnego”, gdzie można dowiedzieć się nieco więcej na jego temat.


  • ZOBACZ TAKŻE:
  • Film
Trwa ładowanie komentarzy...